Danina

Pater cum filio Patriae auxilio (Ojciec z synem pomocą Ojczyźnie) to nasza dewiza w Uczniowskim Klubie Rycerskim. Wspólna praca, życie i zabawa budują wiele pięknych i dobrych dzieł. Ostatni Obóz Rycerski Imperium Romanum był jednym z nich. Czas poświęcony dla chłopców, zarówno nasz, jak i ojców, nie był straconym. Wróciliśmy podbudowani postawą młodych rycerzy. Chłopcy podzieleni na centurie wykazywali się umiejętnością współpracy i opieki nad słabszymi.

Niestety nie wszystkie dzieci mają tę sposobność by móc wyjechać na wakacje. Nie inaczej było i z naszym obozem. Jednak dzięki Państwa ofiarności wielu chłopców mogło skorzystać z dofinansowania, a kilku chłopców z wioski z całkowitego pokrycia kosztów ich pobytu na Obozie. Gdy poznaliśmy życie tych chłopców okazało się, że takie wakacje były im bardzo potrzebne.

W czasie każdej Mszy świętej odprawianej na Obozie modliliśmy się za Darczyńców. Z całego serca Państwu dziękujemy za wsparcie, bez którego nie byłoby możliwe ufundowanie stypendiów.

Planujemy pracować teraz przez cały rok w czasie cotygodniowych zajęć, aby za rok znów móc pojechać na Obóz. Być może znają Państwo inne osoby, lub firmy, które mogłyby zaangażować się finansowo w pomoc ubogim.

Dzięki Państwa wsparciu w ramach zajęć Klubu mógł również zostać zrealizowany niezwykły projekt. Chłopcy pod kierownictwem dwóch ojców odtworzyli polowy ołtarz króla Jana III Sobieskiego. Wszyscy pieczołowicie pracowali aby oddać detale tego dzieła. Ołtarz jest tryptykiem przedstawiającym sceny z trzech tajemnic różańca świętego. Efekt ich pracy jest oszałamiający i budzi podziw.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć nasze działania, to może dokonać to poprzez przelew.

Fundacja Orszak Trzech Króli

ul. Poezji 19, 04-994 Warszawa

Nr konta: 11 2490 0005 0000 4600 4952 7846

Tytułem: Darowizna

Klub rycerski: www.rycerze.edu.pl
email: klub@rycerze.edu.pl